انتقال هاست, سرور و سایت

ابرفانت در جهت ساده‌سازی انتقال وب‌سایت برای کاربران جدید، تا ۳۰ روز کاری از تاریخ خرید سرویس، امکان انتقال رایگان وب‌سایت را فراهم نموده‌است. همچنین ابرفانت برای کاربرانی که اکانت‌های خود را به پلن‌های بالاتر بروزرسانی می‌کنند، خدمات انتقال رایگان ارائه می‌دهد.توجه نمایید که انتقال خودکار شامل هیچ گونه تغییر در فایل‌ها، تنظیمات، بروزرسانی اطلاعات، کپی نمودن اطلاعات در دامنه جدید و تغییر نام دامنه نخواهد بود. (تنها تغییر رایگان، اصلاح اطلاعات دسترسی به بانک اطلاعاتی در فایل Config است.)ابرفانت خدمات انتقال رایگان وب‌سایت را بر اساس پلن خریداری شده به شرح زیر ارائه می‌دهد.

نوع اکانتانتقال خودکارانتقال دستی
هاست ویندوز
هاست لینوکس
هاست وردپرس
هاست ابری
نمایندگی لینوکس۱ عدد۱ عدد
نمایندگی ویندوز۱ عدد۱ عدد
نمایندگی لینوکس۱ عدد۱ عدد
سرور مجازی ویندوز۱ عدد۱ عدد
سرور اختصاصی لینوکس۱ عدد۱ عدد
سرور اختصاصی ویندوز۱ عدد۱ عدد

اطلاعات بیشتر

 • انتقال رایگان فقط در ۳۰ روز ابتدای خرید پلن قابل استفاده می‌باشد و پس از آن انتقال دارای هزینه خواهد بود.
 • ارتقا پلن هاست در ابرفانت به‌طور معمول نیاز به انتقال ندارد، درصورت نیاز به انتقال اینکار توسط ابرفانت به‌صورت رایگان انجام خواهد شد.
 • درصورتی که مشترک از پلن‌های بالاتر (مانند VPS به هاست اشتراکی) تغییر پلن دهد، انتقال اطلاعات بر عهده وی خواهد بود.
 • ممکن است در برخی موارد انتقال به‌دلیل فنی با مشکل مواجه شود و امکان انتقال وجود نداشته باشد، در این شرایط، انتقال اطلاعات بر عهده مشترک خواهد بود.
 • با توجه به شرایط خاص سرورهای ویندوز، انتقال اطلاعات از این سرویس‌ها در اغلب موارد با مشکل مواجه می‌شود و بدون همکاری برنامه نویس و طراح سایت عملا ناممکن می‌باشد.
 • در اغلب موارد، امکان انتقال ایمیل‌ها در روش «انتقال دستی» وجود ندارد. به‌همین دلیل نیاز است که مشترک از ایمیل‌های خود توسط نرم‌افزارهای دریافت ایمیل مانند Outlook یک کپی تهیه نماید، با این روش تمام ایمیل‌ها به‌صورت کامل بر روی کامپیوتر شما ذخیره خواهند شد.
 • درصورت عدم امکان انتقال ایمیل‌ها، نیاز است که مشترک تمام آدرس‌های ایمیل خود را پیش از تغییر DNS در هاست جدید ایجاد نماید. عدم انجام اینکار باعث می‌شود که ایمیل‌های جدید به دست شما نرسند.
 • امکان انجام انواع انتقال غیر رایگان برای سرویس‌های مختلف وجود دارد، برای دریافت پیش فاکتور یک تیکت به بخش فروش ارسال نمایید.
 • درصورتی که قصد استفاده از خدمات انتقال رایگان را دارید، در ۳۰ روز ابتدایی خرید سرویس، یک تیکت به بخش فروش ارسال نمایید.
 • پس از ثبت درخواست، انتقال اطلاعات قبلی شما در صف انتقال قرار خواهد گرفت، و بر اساس نوبت درخواست‌های موجود در صف انتقال، وب‌سایت شما به سرور جدید منتقل می‌شود. این کار معمولا در ۳ روز کاری انجام می‌شود ولی ممکن است به‌دلیل مشکلاتی مانند کندی اینترنت، خطا در دانلود نسخه پشتیبان و اشکالات غیر مترقبه انتقال شما بیش از این مدت به‌طول انجامد، ولی اطمینان داشته باشید که پرسنل ابرفانت با تجربه‌ای که در این موضوع دارند، انتقال سایت شما را در سریعترین زمان ممکن انجام خواهند داد.
 • ‫تیم انتقال ابرفانت، وب سایت‌های درخواستی شما را براساس نوبت به سرویس جدید منتقل خواهد نمود، اینکار معمولا در ۳روز کاری انجام می‌شود ولی ممکن است به‌دلیل مشکلاتی مانند کندی اینترنت، خطا در دانلود نسخه پشتیبان و اشکالات غیر مترقبه انتقال شما بیش از این مدت به‌طول انجامد، اطمینان داشته باشید که پرسنل ابرفانت با تجربه‌ای که در این موضوع دارند، انتقال سایت شما را در سریعترین زمان ممکن انجام خواهند داد.