استفاده ابرفانت از سیستم رضایت مشتری ISO 10002

iso ۱۰۰۰۲
آموزش

مفهوم رضایت مشتری:

مفهوم رضایت مشتری شامل عناصر زیر است:

 • کیفیت محصولات یا خدمات ارائه شده به مشتریان مطابق با انتظارات مشتریان است
 • قیمت این محصولات یا خدمات در سطح قابل قبول و در تعادل با کیفیت است
 • مشتریان به راحتی می‌توانند محصولات یا خدمات را پیدا یا دسترسی پیدا کنند
 • مزایای استفاده از محصولات یا خدمات را با انتظارات مشتری مقایسه کنید
 • خدمات مداوم و قابل اعتماد پس از فروش محصولات یا خدمات ارائه شده است

هنگامی که شکایت مشتری ذکر شده است، تمام بازخورد هایی که با رفع شرایط ایجاد رضایت می‌شوند بیان می‌شود. اگر یک کسب و کار نمی‌تواند مشتریان خود را برآورده کند، کسب و کار دیگری مطمئنا آن را عرضه خواهد کرد.

مطابق با استاندارد ایزو 10002، شکایت بیان نارضایتی است که مشتریان در نتیجه ارزیابی محصولات و خدماتی که توسط شرکت ها ارائه می‌دهند، به روش باز یا به صورت ضمنی بیان می‌شوند و درنتیجه آنها انتظار پاسخ یا راه حل را دارند. به همین دلیل، سیستم مدیریت رضایت مشتری روند جمع‌آوری، تحلیل و حل شکایات مشتری است.

چرا استاندارد ISO استاندارد 10002 در ابرفانت مورد نیاز است؟

استاندارد ایزو 10002 استاندارد بین المللی راهنمایی است که نحوه رفتار کسب و کار در صورت شکایت مشتری را توصیف می‌کند. این استاندارد راهنمایی برای کسب و کار ارائه می‌دهد که آیا پس از نارضایتی مشتری از عذرخواهی می‌کند یا اینکه برای انجام این نارضایتی باید فعالیت های مختلفی مورد نیاز باشد. به طور خلاصه، استاندارد ایزو 10002 تضمین می‌کند که در صورت مشکلی با مشتریان، این مشکلات به گونه‌ای عادلانه‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انتظارات مشتری همیشه سال به سال متفاوت بوده است. به عنوان مثال ، در دهه 1950 ، مردم آنچه می‌یافتند می‌گرفتند. در دهه 1970 مردم شروع به خرید هر آنچه از توان مالی آنها می‌شد ، کردند. اما در دهه 1900 ، مردم شروع به دریافت هر آنچه می‌خواستند کردند. سرانجام ، با آغاز دهه 2000 ، مردم به دنبال بهترین ها گشتند. افراد شروع به جستجوی محصولات و خدمات با بهترین کیفیت کردند ، نه آنچه را پیدا کردند یا می‌توانستند بخرند.

برای آموزش بازاریابی و فروش حقیقت وجود دارد: هزینه حفظ مشتری خریداری یک پنجم کمتر از هزینه خرید مشتری جدید است. بنابراین اگر یک نفر برای نگه داشتن مشتری موجود صرف شود، لازم است که پنج تا مشتری جدید بدست آوریم. اگر یک کسب و کار به طور مداوم مشتریان را از دست می‌دهد، به این معنی است که رقابت و شهرت زیادی در بازار از دست می‌دهد و ممکن است که آنها را به عقب برگردانند.

بنابراین، برخی از نکات مهم که کسب و کار ها باید توجه کنند وجود دارد. برای مثال، شکایات مشتری باید به فرصت های جدید تبدیل شود، علت شکایت باید به درستی شناسایی شود، پردازش ها باید بررسی شوند، نظرات و روند بازار باید به خوبی درک شود و راه حل های اصلی باید تولید شود. علاوه بر این، مشتری باید مطمئن باشد که آنها به درستی درک شده، مشتری باید به درستی درک شود و مشتریان باید در مورد مشکلات و راه حل های تولید شده مطلع شوند. تمام مشتریان خصوصی هستند و می‌خواهند جدی گرفته شوند.

استانداردهای سیستم مدیریت رضایت مشتری ISO 10002 در سازمان 2004 توسط سازمان بین المللی استاندارد برای اطمینان از آن منتشر شد. در کشور ما، به زبان ما در 2006 ترجمه شده است و به عنوان استاندارد TS ISO 10002 (TS ISO 10002 مدیریت کیفیت – رضایت مشتری – راهنمایی برای رسیدگی به شکایات در سازمان ها) منتشر شده است. این استاندارد راهنمایی در مورد رسیدگی و حل شکایات را برای ایجاد رضایت مشتری در شرکت فراهم می‌کند.

امروزه استاندارد ISO 10002 در سراسر جهان توجه زیادی به خود جلب کرده است. شرکت ها سیستم مدیریت رضایت مشتری ISO 10002 را ایجاد می‌کنند و با الزامات استاندارد مطابقت دارند و تعداد شرکت هایی که گواهی ISO 10002 دارند، افزایش می‌یابد. کسب و کارها به نظرات و پیشنهادات مشتریان اهمیت می‌دهند و به همان اندازه که ممکن است از اهداف توسعه استفاده کنند.

 • نیاز به یک منبع فارسی زبان، زیر ساخت های فضای ابری برای اموزش و یادگیری تبدیل به یک ارزوی محال شده بود
  ابرفانت از دل این نیاز به روزگار نو سلام کرد
  یادگیری و اموزش شالوده ابرفانت هست
  ابرفانت فقط ،یک پلتفرم سایت ساز یا زیرساخت رایگانی برای دیگران نیست
  پایگاه دانش جامع ابرفانت ماشین تازه نفس رویای های من بوده
 • دسته‌بندی: آموزش
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Data Storafe solutions image
Devops
مقایسه نرم افزارهای ذخیره‌سازی EBS, Swift, Longhorn, Rook Ceph

  مقایسه نرم افزارهای ذخیره‌سازی Swift ,RookCeph, Longhorn، و OpenEBS همگی راه‌حل‌های orchestration ذخیره‌سازی کانتینری محبوب برای Kubernetes هستند. همه آنها آسان برای استفاده، قابل مقیاس‌پذیری و قابل اعتماد هستند. با این حال، برخی از تفاوت‌های کلیدی بین آنها وجود دارد.که در این مقاله سعی میکنیم به مهم‌ترین ویژگی‌های آن‌‌ها …

بیمه تامین اجتماعی
آموزش
آموزش رد کردن بیمه و مالیات برای استارت اپ ها

بیمه استارتاپ نداشتن بیمه تکمیلی یکی از مشکلات مهمی است که استارتاپ‌‌ها و فریلنسرها با آن مواجه میشوند.‌ بیمه در استارت اپ برای کارکنان بسیار حائز اهمیت است. فرقی نمیکند که شما کارمند باشید یا کارفرما، بالاخره روزی به بیمه تکمیلی نیاز پیدا خواهید کرد.‌ بیمه تکمیلی جزء بهترین گزینه‌‌‌ها …

What Is Load Balancing? - Blog - GB Cloud
Devops
توزیع کننده ‌بار (Load Balancer) چیست و چه کاریردهایی دارد؟

توزیع کننده ‌بار (Load Balancer) به عنوان پروکسی ترافیک نت کار می­کند. به طوری­که ترافیک شبکه یا برنامه را روی نقاط انتهایی (endpoints) تعدادی از سرورها، توزیع می­نماید. پروکسی متعادل کننده بار برای توزیع ظرفیت در زمان اوج ترافیک و بالا بردن قابلیت اطمینان برنامه ها (reliability) به کار می­رود. …