استعلام قیمت دلار و یورو Fiat

وب سرویس ابرفانت، امکان دریافت قیمت ارزهای ترند بازار را به صورت زنده و لحظه‌ای ارائه می‌دهد. استفاده از وب سرویس قیمت ابرفانت بسیار آسان است و کاربران می‌توانند آن را حتی در مرورگر خود امتحان نمایند. فرمت داده‌های دریافتی از این سرویس به صورت JSON است و شامل اطلاعاتی مانند قیمت، کمترین و بیشترین قیمت روز، نرخ ارزهای دلار و یورو و... و شروع قیمت روز است. با استفاده از API ، در صورتی که قصد استفاد از آن را دارید فقط کافی است در https://portal.abrfa.net ثبت نام کنید و توکن خود را دریافت کنید (همچنین به صورت ماهانه اعتبار هدیه به شما اختصاص میابد تا بتوانید به صورت رایگان ولی محدود از آن استفاده کنید)

معرفی REST API

همان طور که شاید تا به حال شنیده باشید API مخفف عبارت Application Programming Interface می‌باشد که به برنامه نویسان امکان رد و بدل کردن اطلاعات مابین پلتفرم های مختلف را از طریق ارسال یک درخواست HTTP(S) ساده و فراخوانی متد های مورد نظر می‌دهد

در واقع REST یک روش ساده و انعطاف پذیری برای استفاده از API است و البته محبوب ترین و پر کاربرد ترین که می‌توان توسط این ساختار از هر کلاینت و پلتفرمی ‌درخواست ساده HTTP(S) را ارسال و پاسخ آن را دریافت نمود. حال فرض کنید در خواست مورد نظر اطلاعات مربوط به ارسال یک پیامک باشد و جواب آن نتیجه و وضعیت پیامک ارسالی باشد.

استفاده از وب سرویس نرخ ارز نوسان برای تعداد 120 درخواست در هر ماه رایگان می باشد.

  • تا هزار درخواست روزانه ۵۰ تومان
  • بیشتر از هزار درخواست روزانه ۲۵ تومان

توجه داشته باشید برای احراز هویت در تمامی وب سرویس ها میبایست پارامتر "token" را به صورت های GET,POST,HEADER ارسال نمایید در صورتی که توکن خود را دریافت نکردید از داخل پنل کاربری قسمت پروفایل اقدام به گرفتن توکن نمایید (جهت گرفتن توکن کیلیک کنید)

وب سرویس قیمت دلار

برای دریافت لیست قیمت‌ها یا همان اردربوک بازارهای مختلف، از این درخواست استفاده نمایید:

آدرس URL

(GET)  https://abrfa.net/webservice/v1/fiat/price.json?currency=dollar&token=YOUR_TOKEN

خروجی

{
    "buy": 50000,
    "sell": 55000
}