5 دلیل مهم برای خرید سرور مجازی شبکه ملی

شبکه ملی اطلاعات
آموزش

مقدمه

سرور مجازی شبکه ملی گزینه ای است که شاید به عنوان یک کاربر اینترنتی به سراغ آن نروید. ممکن است فکر کنید خرید یک سرور مجازی خارجی، مزیت های بیشتری برای شما دارد. البته هر کدام از این سرورها مزیت های منحصر به فردی دارند اما به دلیل تصور اشتباه در مورد سرورهای مجازی ملی، این بار می خواهیم 5 دلیل مهم برای استفاده از این سرورها را برای شما عزیزان ذکر کنیم. پس اگر با مزیت ها و اهمیت استفاده از سرورهای مجازی ملی آشنا نیستید، بهتر است تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید. 

چرا سرور مجازی شبکه ملی؟ 

سوال اولی که در این مورد مطرح می شود این است که وقتی سرورهای مجازی خارجی وجود دارند، چرا از سرور مجازی شبکه ملی استفاده کنیم؟ اگر این سوال را می پرسید، حتما جزء آن دسته از افرادی هستید که با مزیت های بی شمار سرورهای مجازی داخلی آشنا نیستید. متاسفانه به دلیل تبلیغ های غلط و مغرضانه خیلی از افراد فکر می کنند که استفاده از سرورهای مجازی شبکه ملی و پرداخت پول برای خرید آن ها هیچ فایده ای ندارد، اما این تصور کاملا اشتباه است. در ادامه دلایل مهم برای خرید سرورهای داخلی را بررسی می کنیم.

سرور مجازی شبکه ملی

دلیل اول، سرعت بالا در سرور مجازی شبکه ملی

اگر تنها کمی با مسئله vps آشنایی داشته باشید، حتما می دانید که محل قرار گیری دیتاسنتر یک سرور با سرعت آن نسبت مستقیم دارد. بنابراین یک سرور مجازی شبکه ملی به دلیل قرار داشتن دیتاسنتر داخل کشور، سرعت بالاتری را به شما ارائه می دهد. در واقع هر چه مسافت بین سرور شما با محل قرار گیری دیتاسنتر کمتر باشد، سرعت دسترسی به اینترنت، باز کردن سایت ها، دانلود و آپلود فایل ها و… افزایش خواهد یافت. از طرف دیگر، این مسافت با پینگ نیز رابطه دارد. هر چه مسافت کمتر باشد میزان پینگ شما نیز کمتر خواهد شد. پس با دسترسی به سرورهای مجازی شبکه ملی می توانید از سرعت بالای اینترنت لذت ببرید.

دلیل دوم، دسترسی دائمی و همیشگی به اطلاعات

یکی دیگر از دلایلی که خصوصا در سال های اخیر باعث ترغیب مردم به استفاده از سرور مجازی شبکه ملی شده است، اختلال اینترنت است. همان طور که می دانید در سال های اخیر به دلایل مختلف بارها با مشکل اختلال اینترنت در کشور رو به رو شده ایم. در چنین شرایطی اگر میزبانی سایت شما در اختیار یک سرور مجازی خارجی باشد، کاربران نمی توانند به آدرس اینترنتی شما دسترسی پیدا کنند. این در حالی است که اگر از سرور ایرانی برای میزبانی سایت خود استفاده کنید، آدرس اینترنتی شما همیشه برای مردم در دسترس خواهد بود. به این ترتیب با استفاده از یک سرور داخلی مجازی می توانید به اطلاعات سایت خود به صورت دائمی دسترسی داشته باشید.

سرور مجازی ایران

دلیل سوم برای خرید سرور مجازی شبکه ملی، ترافیک ارزان تر

یک دلیل مهم دیگر برای خرید سرور مجازی شبکه ملی، دسترسی به ترافیک ارزان تر است. تمامی شرکت های ارائه دهنده سرورهای مجازی، ترافیک داخلی را ارزان تر از ترافیک خارجی به مشتری ارائه می دهند. از طرفی این قابلیت برای کاربران سایت شما نیز فوایدی دارد. همان طور که می دانید، طبق قوانین وضع شده، کاربران نیز برای مراجعه به سایت هایی با میزبانی داخلی، باید هزینه های کمتری پرداخت کنند. در واقع تعرفه مراجعه به سایت های با میزبانی داخلی برای کاربر ارزان تر خواهد بود. پس استفاده از سرورهای داخلی، یک معامله دو سر برد برای شما و کاربر خواهد بود.

دلیل چهارم، تحریم ها

یک دلیل دیگر برای استفاده از سرور مجازی شبکه ملی، افزایش تحریم ها علیه ایران در سال های اخیر است. شاید فکر کنید که این مسئله ربطی به سرورهای مجازی خارجی ندارد اما این تصور کاملا اشتباه است. در صورت خریداری سرور یک کشور خارجی، ممکن است آن کشور به دلایل سیاسی و… کشور ما را با تحریم مواجه کند. در این صورت ممکن است سرورهای مجازی نیز شامل این تحریم ها شوند و قادر به ادامه ارائه خدمات به شما نباشند. پس بهتر است با خریداری یک سرور مجازی خوش قیمت و داخلی، خیال خود را از بابت ارائه دائمی خدمات راحت کنید.

دلیل پنجم برای خرید سرور مجازی شبکه ملی، ثبات قیمت

دلیل آخری که برای خرید سرور مجازی شبکه ملی ذکر می کنیم، ثبات قیمت آن در بازار است. متاسفانه سرورهای مجازی خارجی، به دلایل مختلف اعم از تحریم ها، نوسان ارزی و… روز به روز دچار افزایش قیمت می شوند. بنابراین ممکن است تمدید این سرورها یا خریداری مجدد آن ها برای شما هزینه بردار باشد. این در حالی است که سرورهای مجازی داخلی، کمترین نوسان قیمت را دارند. بنابراین می توانید به راحتی سرورهای داخلی مجازی خود را با پرداخت هزینه ای متوسط تمدید کنید.

معایب استفاده از سرور مجازی شبکه ملی چیست؟

البته در کنار دلایل مهمی که برای خرید سرور مجازی شبکه ملی ذکر کردیم، لازم است بدانید که استفاده از این سرورها با معایبی نیز همراه است. برای مثال یکی از این مشکلات آپ تایم و پهنای باند پایین است. همان طور که می دانید، زیر ساخت های ارتباطی در ایران هنوز به پیشرفت کشورهای خارجی نرسیده است. بنابراین ممکن است در صورت خریداری سرورهای داخلی با برخی مشکلات جزئی مواجه شوید. البته با توجه به دلایل مهمی که برای خرید سرورهای داخلی ذکر کردیم، این معایب جزئی قابل چشمپوشی هستند.

خلاصه و جمع بندی

در این مقاله 5 دلیل مهم برای خریداری سرور مجازی شبکه ملی ذکر کردیم. دسترسی به ترافیک ارزان تر، داشتن ثبات قیمت، عدم تاثیر تحریم ها روی سرورهای داخلی، دسترسی دائمی به اطلاعات، سرعت بالاتر و… از جمله دلایل انتخاب و خرید سرورهای مجازی شبکه ملی به شمار می روند. برای خرید یک سرور داخلی با قیمت ارزان و کیفیت بالا، بهتر است به مجموعه ای معتبر و نام آشنا مراجعه کنید. ابرفانت، یکی از بهترین مجموعه های ارائه دهنده خدمات سرور مجازی به کاربران است. برای استفاده از خدمات این مجموعه و مشاهده لیست قیمت ها می توانید به سایت abrfa.net/vpsx مراجعه کنید. امید است اطلاعات ارائه شده، زمینه آشنایی شما با سرورهای داخلی و مزایای آن ها را فراهم کرده باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Data Storafe solutions image
Devops
مقایسه نرم افزارهای ذخیره‌سازی EBS, Swift, Longhorn, Rook Ceph

  مقایسه نرم افزارهای ذخیره‌سازی Swift ,RookCeph, Longhorn، و OpenEBS همگی راه‌حل‌های orchestration ذخیره‌سازی کانتینری محبوب برای Kubernetes هستند. همه آنها آسان برای استفاده، قابل مقیاس‌پذیری و قابل اعتماد هستند. با این حال، برخی از تفاوت‌های کلیدی بین آنها وجود دارد.که در این مقاله سعی میکنیم به مهم‌ترین ویژگی‌های آن‌‌ها …

بیمه تامین اجتماعی
آموزش
آموزش رد کردن بیمه و مالیات برای استارت اپ ها

بیمه استارتاپ نداشتن بیمه تکمیلی یکی از مشکلات مهمی است که استارتاپ‌‌ها و فریلنسرها با آن مواجه میشوند.‌ بیمه در استارت اپ برای کارکنان بسیار حائز اهمیت است. فرقی نمیکند که شما کارمند باشید یا کارفرما، بالاخره روزی به بیمه تکمیلی نیاز پیدا خواهید کرد.‌ بیمه تکمیلی جزء بهترین گزینه‌‌‌ها …

What Is Load Balancing? - Blog - GB Cloud
Devops
توزیع کننده ‌بار (Load Balancer) چیست و چه کاریردهایی دارد؟

توزیع کننده ‌بار (Load Balancer) به عنوان پروکسی ترافیک نت کار می­کند. به طوری­که ترافیک شبکه یا برنامه را روی نقاط انتهایی (endpoints) تعدادی از سرورها، توزیع می­نماید. پروکسی متعادل کننده بار برای توزیع ظرفیت در زمان اوج ترافیک و بالا بردن قابلیت اطمینان برنامه ها (reliability) به کار می­رود. …