سرور ایمیل چیست و چه کاریردهایی دارد؟

Email Infrastructure: The Definitive Guide [2023]
آموزش

سرور ایمیل (Email server) نرم افزار یا کامپیوتر فیزیکی است که به عنوان سرور پست الکترونیکی نیز شناخته می­شود. این سرور ارسال، دریافت و ذخیره نامه های الکترونیکی (Email) را تسهیل می­کند. ایمیل سرور به عنوان یک مرکز (hub) مرکزی برای ارتباطات ایمیل عمل کرده و جریان پیام­ها را بین مشتریان ایمیل مانند Outlook یا Gmail و اینترنت مدیریت می­کند. ایمیل سرور مسئول پردازش و تحویل ایمیل­های دریافتی به گیرندگان مناسب و ارسال ایمیل های خروجی به مقصد مورد نظر است.

How to setup free own mail server

سرور ایمیل

مزایای استفاده از سرور ایمیل چیست؟

 • ارتباطات ایمیل کارآمد: سرور پست الکترونیکی ارتباطات ایمیل را با مدیریت کارآمد گردش پیام­ها ساده می­کند. تحویل مطمئن ایمیل­ها را تضمین کرده و احتمال پیام­های گم شده یا تحویل نشده را کاهش می­دهد. توسط این سرور، کسب و کارها می­توانند یک سیستم متمرکز با دسترسی و مدیریت آسان برای ارسال، دریافت و ذخیره ایمیل داشته باشند.
 • امنیت و حریم خصوصی پیشرفته: ایمیل سرور امنیت و حریم خصوصی ارتباطات ایمیل مشاغل را افزایش می­دهد. سرورهای ایمیل از اقدامات امنیتی پیشرفته مانند رمزگذاری و فیلتر کردن هرزنامه ها برای محافظت در برابر دسترسی غیرمجاز و محرمانه نگهداشتن اطلاعات حساس استفاده می­کنند.
 • سفارشی سازی و برند تجاری: سرورهای ایمیل قابلیت سفارشی کردن تنظیمات و ایمیل برای نیازهای خاص یک کسب و کار را ­دارند. این شامل تنظیم آدرس‌های ایمیل شخصی با نام دامنه کسب‌وکار (به عنوان مثال، [name]@yourcompany.com) و ایجاد نام‌های مستعار ایمیل است. گزینه‌های سفارشی‌سازی امکان برندسازی را در تمام ارتباطات ایمیلی تقویت می­کند.
 • مقیاس پذیری و کنترل: یک سرور ایمیل، می‌تواند امکان تغییر سایز و حجم را برای زیرساخت ایمیل مشاغل فراهم کند. کنترل بر روی ایمیل سرور به کسب و کارها اجازه می­دهد تا ویژگی­هایی مانند بایگانی ایمیل ایجاد کنند. همچنین یکپارچه سازی با CRM را برای ساده سازی گردش­های داخلی و افزایش بهره وری پیاده سازی نمایند.
 • الزامات و مقررات: صنایع خاصی مانند نهاد­های بهداشتی یا مالی دارای مقررات ویژه­ای برای مدیریت داده­های حساس از طریق ایمیل هستند. استفاده از سرور ایمیل، کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا اقدامات امنیتی لازم را اجرا کنند و قوانین خاص صنعت خود را رعایت کنند. رعایت این استانداردها برای جلوگیری از عوارض قانونی و حفظ اعتماد مشتریان و شرکای آنها ضروری است.

تفاوت عملکرد ایمیل سرور با دیگر سرورهای اینترنتی چیست؟

در ادامه کاربرد سرور ایمیل و دیگر سرورها در اینترنت آمده است:

 • ایمیل سرور برای ارتباط نامه­های الکترونیکی بسیار کارآمد و ایمن است. مزایایی مانند مدیریت ساده ایمیل، افزایش امنیت و حریم خصوصی، گزینه‌های سفارشی‌سازی، مقیاس‌پذیری و انطباق با الزامات قانونی را ارائه می‌دهد. شرکت­ها می­توانند با یکپارچه سازی سیستم­های اتوماسیون و ایمیل سرور، از قدرت اتوماسیون بازاریابی و تجزیه و تحلیل پیشرفته برای به حداکثر رساندن تاثیرات بازاریابی ایمیلی خود استفاده کنند.
 • سرور مجازی مسئول اجرای سیستم عامل (OS) و برنامه ­های کاربران است. این سرور یک نرم افزار شبیه سازی شده معادل یک سرور فیزیکی کامپیوتری است.

Email Infrastructure: The Definitive Guide [2023]

ارتباط سرور وب با مرورگر

 • هاست وردپرس از گروه میزبان­های وب است که جهت اجرای سایت­های وردپرس طراحی و برنامه ریزی ­شده است. کاربران سایت­های وردپرس از طریق این هاست، قادرند از ابزارها و سرویس­های ورد پرس استفاده نمایند.
  به منظور آشنایی با سرویس­های حرفه‌ای و امکانات انواع سرورها به ابرفانت مراجعه کنید.
 • همچنین شما برای کاهش هزینه های خود میتوانید از هاست ایمیل ابرفانت نیز استفاده بکنید

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Data Storafe solutions image
Devops
مقایسه نرم افزارهای ذخیره‌سازی EBS, Swift, Longhorn, Rook Ceph

  مقایسه نرم افزارهای ذخیره‌سازی Swift ,RookCeph, Longhorn، و OpenEBS همگی راه‌حل‌های orchestration ذخیره‌سازی کانتینری محبوب برای Kubernetes هستند. همه آنها آسان برای استفاده، قابل مقیاس‌پذیری و قابل اعتماد هستند. با این حال، برخی از تفاوت‌های کلیدی بین آنها وجود دارد.که در این مقاله سعی میکنیم به مهم‌ترین ویژگی‌های آن‌‌ها …

بیمه تامین اجتماعی
آموزش
آموزش رد کردن بیمه و مالیات برای استارت اپ ها

بیمه استارتاپ نداشتن بیمه تکمیلی یکی از مشکلات مهمی است که استارتاپ‌‌ها و فریلنسرها با آن مواجه میشوند.‌ بیمه در استارت اپ برای کارکنان بسیار حائز اهمیت است. فرقی نمیکند که شما کارمند باشید یا کارفرما، بالاخره روزی به بیمه تکمیلی نیاز پیدا خواهید کرد.‌ بیمه تکمیلی جزء بهترین گزینه‌‌‌ها …

What Is Load Balancing? - Blog - GB Cloud
Devops
توزیع کننده ‌بار (Load Balancer) چیست و چه کاریردهایی دارد؟

توزیع کننده ‌بار (Load Balancer) به عنوان پروکسی ترافیک نت کار می­کند. به طوری­که ترافیک شبکه یا برنامه را روی نقاط انتهایی (endpoints) تعدادی از سرورها، توزیع می­نماید. پروکسی متعادل کننده بار برای توزیع ظرفیت در زمان اوج ترافیک و بالا بردن قابلیت اطمینان برنامه ها (reliability) به کار می­رود. …